Merhaba! DJ Mert Hakan’ın sunduğu ve Evim için podcast konuğu sevgili Mine Erkan. Mine Hanım, eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi’nde tamamlamış bir sanat yönetmeni ve sahne tasarımcısı. Ancak mezuniyetinden buy ana 28 yıldır görsel tasarım ve mağazacılık konusunda uzmanlaşmış bir profesyonel.

Misafirlerinin genellikle dekorasyonunu beğendiğini ve bir evin atmosferinin önemli olduğunu belirtiyor. En çok vakit geçirdiği yerin mutfak olduğunu ve evinin dekorasyonun da aromatik yağları kullanmayı sevdiğini belirtiyor.

Mine Hanım, online alışveriş yapmayı mı yoksa mağazaları gezerek alışveriş yapmayı mı daha çok sevdiği sorusuna fiziksel alışverişin 5 duyuya hitap etmesi sebebiyle daha rahatlatıcı olduğu yanıtını veriyor.

Evim İçin Podcast, Evidea sponsorluğunda yayınlanan bu yeni ve heyecan verici podcast bölümünde Evidea Youtube kanalından izleyebilir, ev dekorasyonu ve görsel mağazacılık alanında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Görsel mağazacılığın sırrını ise, tasarımların duyulara hitap etmesi, insanın kalbine dokunması, gülümsetmesi ve espri yapması gerektiğini ifade ederek açıklıyor. Ayrıca çevreci malzemelerin kullanılmasını da tercih ettiğini belirtiyor.

Trendlerin kimler tarafından belirlendiği konusunda büyük mağazaların önemli olduğunu vurguluyor. Çin tasarımı, Japon minimalizmi ile İskandinav ahşabının birleştiği bir stilin popüler olduğunu ve biyofilik tasarımların gelecekte trend olacağını belirtiyor. Amerika’da ikinci el mobilya satışının arttığını ve retro tarzın da trend olabileceğini ekliyor.

Mine Hanım, pandemiyle beraber evde vakit geçirmenin artmasıyla birlikte ev ofislerine olan talebin arttığını ve bu konuda ilginç tasarımların ortaya çıktığını ifade etti. Teknolojiyle ilgili olarak akıllı evlerin gelişeceğini ve doğa dostu tasarımların da ön plana çıkacağını vurguladı.  Gelecekteki tasarım trendlerine dair fikir sahibi olmamızı sağlayan Mine Erkan’ın bu söyleşisinden aldığımız bilgiler, görsel mağazacılık alanında çalışan ya da ev dekorasyonuyla ilgilenen herkes için büyük bir ilham kaynağı olacaktır.