Gergi tavan, dekoratif aydınlatma ürünlerinden biridir. Çeşitli renk ve modellere sahip olan gergi tavanlar, hem salon ve antre gibi ev bölümlerinde, hem de ofis ve toplantı odaları gibi yerlerde çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Örneğin, manzara temalı gergi tavanları, ferah ve huzur dolu bir antre için tercih edebilirsiniz. Dilerseniz, kuş, bulut ve ağaç gibi figür tasarımlarına sahip olan gergi tavanları satın alarak da ofislerinizi zevkleriniz doğrultusunda dekore edebilirsiniz.  

Gergi tavanlar, sahip oldukları özel maddeler sayesinde ısı ile birlikte istenen şekle girebilir. Bu yüzden, ister köşeli duvarlarda isterseniz de oval ve düz yerlerde beğendiğiniz modelleri uzun seneler boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca, gergi tavanlar montajından sonra pratik bir şekilde sökülebilir ve başka yere uygulanabilir. Bu yüzden, sonradan karar değiştirdiğinizde bile sahip olduğunuz modeli istediğiniz yerde dekorasyon için tercih edebilirsiniz.  

Sahip olduğunuz ortamı şık ve estetik bir hale getirmek için, gergi tavanlar ile birlikte çeşitli mum, tablo ve avize gibi ürünleri bir arada kullanabilirsiniz. Hemen siz de birbirinden farklı zevklere ve ortamlara hitap eden gergi tavan modellerinden birini seçerek, hayalinizdeki yaşam alanı görünümüne sahip olabilirsiniz.  

Gergi Tavan Nasıl Yapılır? 

Gergi tavan nasıl yapılır sorusunun cevabı, ürünün modeline ve büyüklüğüne göre değişkenlik gösterebilir. Bunun için, satın almak istediğiniz gergi tavanın özelliklerini inceleyebilir ve böylece, süreç hakkında detaylı bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Değişiklik göstermekle beraber, gergi tavanın yapılış aşamalarındaki mantık sabittir. Bunun için, önce gergi tavanın uygulanacağı alan hazır hale getirilir.  

Alçıpan veya ahşap gibi çeşitli malzemeler kullanılır ve böylece gergi tavanın monte edileceği yer sağlamlaştırılır. Ardından, modele göre uygun bir tavan profili tasarlanır ve bunlar, elektrik bağlantıları da gözetilerek tavana asılır. Daha sonrasında, çeşitli brülör gibi özel ürünler ile, sıcak bir atmosfer yaratılır ve gergi tavan yerine alınır. Gergi tavanın montajı esnasında, fazlalıklar spatula ile bir yere toplanır ve kesilir. Son aşamada ise, aydınlatma için elektrik bağlantıları tekrar kontrol edilir ve böylece, gergi tavan kullanıma hazır hale gelir.  

Avantajlı Özellikleriyle Gergi Tavanlar 

Gergi tavanlar hem sahip oldukları büyüleyici görünümleri ile hem de çeşitli kullanıcı dostu avantajlı özellikleri ile ön plana çıkar. Genellikle PVC kullanılarak tasarlanan gergi tavanlar, aleve, toza ve çeşitli partiküllere son derece dayanıklıdır ve böylece, uzun bir kullanım avantajı sağlar. Ayrıca, içeriğinde bulunan özel maddeler sayesinde kolay bir şekilde şekillenebilir ve istenen her alana rahatlıkla uygulanabilir. Modelden modele değişkenlik göstermekle beraber, başlıca gergi tavanların avantajlı özellikleri şu şekilde sıralanabilir: 

 • Baskılı PVC özelliği sayesinde aleve karşı dayanıklıdır 
 • Hijyenik ve temizlenmesi kolaydır 
 • Çizilme ve çeşitli darbelere karşı dayanıklıdır 
 • Özel maddeler sayesinde kolayca şekil alabilir 
 • İstenildiği takdirde pratik bir şekilde sökülüp tekrar monte edilebilir 
 • Işıklı levha, avize, güvenlik kamerası ve dedektör gibi çeşitli ürünler ile uyumludur 
 • Uzun ömürlü kullanıma sahiptir 
 • Toz ve çeşitli partiküllerin yüzeye yapışmasını engeller 

Çeşitli Özel Amaçlar için Gergi Tavan Modelleri 

Misafir ağırlamak, şık bir ortam yaratmak veya antreleri huzurlu bir hale getirmek gibi birçok farklı özel amaç için, gergi tavan modelleri arasından seçimler yapabilirsiniz. Ahşap masa ve sandalye gibi ürünlere sahipseniz, gökkuşağı ya da kuş gibi manzaralara sahip olan modeller sizin için uygun bir seçim olabilir. Bu gergi tavanları ihtiyaç duyduğunuz alanlarda avize ve sarkıt modelleri ile birlikte kullanarak, doğa dostu bir tarza sahip olabilirsiniz.  

Dilerseniz, tuttuğunuz takımın ambleminin yer aldığı modelleri oturma odalarında tercih edebilir ve böylece, maç izlerken kendinizi motive edebilirsiniz. Balina, kelebek, köpekbalığı ve zürafa gibi çeşitli hayvan figürlerine sahip olan modelleri ise, alışveriş merkezleri için tercih edebilirsiniz. İşte, başlıca gergi tavan modellerinin kullanıldığı alanlar: 

 • Mutfak  
 • Salon 
 • Antre 
 • Lokantalar  
 • Alışveriş merkezleri 
 • Restoranlar 
 • Hamamlar ve masaj yerleri 

Birbirinden Etkileyici Gergi Tavan Modelleri Nasıl Yapılır? 

Birbirinden etkileyici gergi tavan modelleri uygulanırken, birçok farklı aşama gereklidir. Özellikle tavanın hazır olması ve sıcak bir ortamda montajın yapılması gibi durumlar, uzun süreli kullanımlar için son derece önemlidir. Modelden modele değişiklik göstermekle beraber, genel olarak gergi tavan modelleri nasıl yapılır sorusunun cevabı başlıca şu şekildedir: 

 • Öncelikle gergi tavanın kumaşı hazırlanır. Bu kumaş, uygulanacak olan tavanın ölçülerine göre çeşitli paylar verilerek hazır hale getirilir. Küçük alanlar için %5’lik bir pay yeterli olurken, büyük alanlarda bu oran %10’lara kadar çıkabilir. Pay verildikten sonra kumaşın özelliği doğrultusunda montaj için fitillerin yerleri açılır. Böylece, gergi tavan montaja hazır hale gelir. 
 • Gergi tavanın uygulanacağı alan, alçıpan gibi çeşitli maddeler kullanılarak montaja hazır hale getirilir. Bu süreç, gergi tavanın uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi için oldukça önemli bir yere sahiptir. Evin rengine ve duvar modellerine göre, alçıpan yerine çeşitli mermer ve ahşap gibi malzemeler de tercih edilebilir. Bu işlem bittikten sonra, gergi tavanın profilleri için işlemlere başlanır. 
 • Gergi tavanın monte edileceği yerde çeşitli avize veya ampul gibi ürünler bulunuyorsa, profiller buna göre tasarlanır ve tavana monte edilir. Dilerseniz, bu aşamada LED aydınlatma gibi çeşitli teknolojileri de kullanabilir ve böylece gergi tavanınızın etkileyici bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. 
 • Profiller hazırlandıktan sonra, brülör gibi özel maddeler kullanılarak sıcak bir ortamda gergi tavanın montaj işlemlerine başlanır. Bir taraftan gergi tavan kumaşı gerilirken, diğer taraftan da gerekli işlemler yapılır. Sonrasında, özel bir spatula ile gergi tavanın fazlalıkları alınır ve bunlar kesildikten sonra uygulama bitmiş olur.  

Evleri Özel Kılan Koridor Gergi Tavan Fiyatları 

Koridorlar, eve gelen misafirlerin ilk olarak karşılaştığı yerdir ve bu yüzden; bu yerin dekorasyonu son derece önemlidir. Koridorlarınızın geniş ve ferah bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız, gergi tavan uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Özellikle manzara ve doğal güzellik gibi temalara sahip olan modelleri, çeşitli saat tasarımları ile birlikte kullanabilir ve böylece, huzurlu bir atmosfer yaratabilirsiniz. Koridor için gergi tavan kullanmak isteyenler, ürünün özellikleri ile birlikte fiyatına da oldukça dikkat eder.  

Koridor gergi tavan fiyatları değerlendirilirken, ürünün markası, modeli, ebattı ve kullanım alanı gibi birçok farklı unsur göz önüne alınır ve bu yüzden fiyatlarda değişkenlik görülebilir. Örneğin büyük gergi tavanlar için daha fazla malzeme kullanılır ve bu durum da fiyatlara yansır. Birbirinden çeşitli görünümlere sahip olan geniş seçim yelpazesi sayesinde, evinize uygun modeli pratik bir şekilde vakit kaybetmeden bulabilirsiniz. Bunun için, çeşitli müşteri yorumlarından ve değerlendirmelerinden faydalanabilirsiniz. Bu sayede, tercih etmek istediğiniz gergi tavan modeli hakkında detaylı bir bilgi sahibi olabilir ve bu doğrultuda alışverişlerinizi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.  

Satın almak istediğiniz ürüne uygun fiyatlarla sahip olmak istiyorsanız, çeşitli sezonlarda yapılan indirim fırsatlarından da faydalanabilirsiniz. Bu sayede hem hayalinizdeki gergi tavanı hem de eviniz için ihtiyaç duyduğunuz dekorasyon ürünlerini, bütçenizi zorlamadan satın alabilirsiniz. Dilerseniz, çeşitli online alışverişlere özel kampanyaları da takip ederek, bütçe dostu seçimler yapabilirsiniz.