Salonunuzda, oturma odanızda veya evinizin, ofisinizin herhangi bir yerinde hangi dekoratif objeleri kullanırsanız kullanın, başrolü renkler alır. Neşeli bir tarz için ilk yapmanız gereken, renklere başvurmaktır. Mümkün olduğunca çeşitli renkleri bir araya getirin ve bunu yaparken çekinmeyin. Birbiriyle uyumlu olacağını düşünmediğiniz renkler bile farklı objeler üzerinde bir araya geldiğinde farklı bir hava yaratır.

Rengarenk yastıklar

Hareketli ve enerjik bir görüntü sağlamak için bazı obje ve aksesuarları bol miktarda kullanmak oldukça pratik bir yöntem. Kırlentler ise kolaylıkla değiştirebileceğiniz ve çeşitlerini bulabileceğiniz ürünler… Mekâna neşeli ve canlı bir hava getirmek için İstediğiniz kadar kırlent kullanmaktan çekinmeyin. Desenler, renkler birbirine karışabilir ve özellikle açık renk zeminlerde, beyaz koltuklarda kullanılan renkli kırlentler en güzel şekilde ön plana çıkar.

Birkaç dokunuş yeterli!

Ciddi renklerin ağırlıklı olduğu bir odanız varsa, ortama çocuksu bir neşe getirmek için ne yapacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Yapacağınız dekoratif değişiklikleri gözünüzde büyütmenize gerek yok. Birkaç aksesuar, yeni bir stil getirmek için bazen yeterli olur. Rengarenk desenlerin olduğu birkaç kırlent, tek bir renkli sehpa bile canlı renk tonlarıyla kullanıldığında oldukça etkili olur. Bu yöntemi “Home Office” tabir edilen ev-ofisler için de uygulamak da çok uygundur. Endüstriyel dekorasyonda bolca rastlanan metalik renklerle sarı, turuncu ve kırmızı gibi sıcak renkler aslında çok güzel uyum sağlar.

Duvarları unutmayın

Neşeli bir dekorasyon tarzı için fazla renk ve obje kullanmak istemiyorsanız, temel birkaç uygulama yapmak sizin için yeterli olur. Mobilyalarınızda, aydınlatma ürünlerinde, aksesuarlarda ve süs eşyalarında iki tane ana renk ve bir yardımcı renk belirleyebilir, detayları buna göre bir araya getirebilirsiniz. Duvarları da elbette unutmamak gerek! Canlı ve hayat dolu bir dekorasyon stili uygulamak istiyorsanız sadece eşyalar değil, duvarlar da devreye girer. Artık dekorasyon modasında her türlü duvar rengi kabul görüyor, içinizden gelen rengi kullanın.   

Şıklığın içinde de mümkün

Neşeli bir dekorasyon tarzı, çocuksu olmak zorunda değil. Modern ve sofistike görünümlü mobilyaları iç açıcı renklerle birlikte kullandığınızda da istediğiniz etkiye kavuşmanız mümkün. Sıcak olmayan renkleri bile, çok özel tonlar seçtiğinizde bu tarz için kullanabilirsiniz. Mavi bunlardan biri… Cıvıl cıvıl bir dokunuş için ilk akla gelen renk olan sarıyı eklediğinizde görünüm tamamlanır.