Havanın geç karardığı yaz akşamlarında, bahçede, evde, balkonda ufak aydınlatmalarla keyifli ortamlar yaratabilirsiniz. Farklı alanlar için, farklı önerilerimize bir bakalım.

Balkon Aydınlatmanız İçin

Balkonunuzda yaz akşamı keyfinizi devam ettirirken, hem aydınlığınızı sağlayacak hem fazla haşare çekmeyecek derecede bir ışık yeterli olacak. Balkonunuzda tavan aydınlatması yerine şık fenerler, ampul düzenekleri tercih ederek, farklılık yaratabilirsiniz. Balkonunuzun ebatları değil, sizin fikirlerinizle canlanan yaşam alanına dönüşmeleri önemlidir, bunu unutmayın.

Bahçe Aydınlatmanız İçin

Bahçenizin gece aydınlatmasında önemli hususlar bulunuyor. Işık alması gereken, yürümenizi & görmenizi etkileyecek alanların aydınlatılması ev kazalarından sakınmak için şarttır. Bu alanları, yerden aydınlatma ile ışıklandırırsanız kazaları engellersiniz.

Bahçenizin oturma, yemek alanları için aydınlatma yaparken farklı seçenekler değerlendirilebilir. Yer fenerleri, ampul düzenekleri, karton japon fenerleri, hasır tavan aydınlatmaları gibi alternatiflerden evinizin ruhuna uyacak seçimler yapmalısınız. Bahçenizde ışıklandırma konusunda detaylı bilgileri buradan da okuyabilirsiniz.

Evinizi Aydınlatmak İçin

Yazlık evlerde bolca tül perde kullanılmasının nedeni sizce nedir? En büyük nedeni gün ışığından tüm gün yararlanabilmektir. Gün ışığı sonrasında da aydınlatma seçiminiz, evinizi çok ısıtmayacak özellikte olmalıdır. Seçiminizi yaparken, evinizin atmosferini ısıtacak ancak evinizin ısısını arttırmayacak şekilde yapmalısınız. Pervaneli aydınlatmalar, yaz mersimi için, ısınmamak için en iyi çözümdür. Ancak bolca yerden aydınlatmaları da tercih edebilir; yaz havasını evinize taşıyabilirsiniz.