Sıcak günlerin geride kaldığı sonbahar aylarında tatilin bitişi ve hava değişikliği evlerdeki dekorun yenilenmesi için de fırsat yaratır. Yaz aylarında kullanılan canlı renklerin yerine sonbahar renklerinden oluşan içinizi ısıtacak eşyalar tercih edebilirsiniz. Evinizin tasarımını daha sıcak bir hale getirecek, konforu bulacağınız dekorasyon ürünleri ve dizayn fikirleri sizi bekliyor. 

Dekorunuza Eşlik Edecek Güz Tonları

Güz mevsiminde tercih edilen renkler, sararan yeşilliklerin etkisinde kalır. Severek kullanılan ve evin her yerinde yer verilen canlı renk tonları daha pastel ve koyu tonlara evrilir. Kahverengi, turuncu, sarı, kırmızı gibi ana renklerin tüm tonlarına krem, beyaz ve siyah gibi tamamlayıcı renkler eşlik eder. 

Kahverengi Tonları

Kahverengi ve tonları rahatlığı temsil eder. Resmiyetin bir kenara bırakıldığı, rahatlığın sağlandığı ve iletişimin daha huzurlu gerçekleştiği bir ortamın oluşmasını sağlar. Koltuklarınızda, komodin ve dolaplarınızda, fon perdelerinizde kahverengiyi kullanarak daha koyu fakat sakin bir ambiyans yaratırsınız. 

Özellikle ahşap detaylarda bulunan kahverengi, doğanın içindeymiş gibi hissetmenizi de sağlar. Köy evi ya da dağ evinde çokça görülen bu görüntü evinizde şıklığı modern ve sade bir görünümde elde etmeniz konusunda küçük bir dokunuş yapar. 

Sarı Tonları

Sizi motive edecek, başarıya giden yolda enerjinizi olumlu yönde etkileyecek bir renk arayışındaysanız sarı renk tam size göre. Sarı; özgüvenin, başarının, gücün ve zihinsel rahatlamanın rengi olarak çalışma odanızda yer almak için bir numaralı aday. Çalışma odanızda ya da çocuklarınızın odasında bulunan çalışma masasında; sarı bibloya, kalem kutusuna veya deftere yer verebilirsiniz. Sandalye ihtiyacınızı sarı tonlarda seçerek hem dekoru canlandırabilir hem de çalışmaya başlayacağınız bu ayarlarda aradığınız motivasyonu bulabilirsiniz. 

Turuncu Tonları

Güzün gelmesi, dışarıda çok fazla turuncu rengini göreceğiniz anlamına gelir. Turuncu, sararan yaprakları temsil eder. Bu bir son bulma değildir, kısa bir dinlenmenin ardından daha canlı bir şekilde kendisini gösterecek olan doğanın yerine bu mevsimde de siz canlanabilirsiniz. Cesaret ve canlılığı temsil eden turuncu tonları, bulunduğu odada pozitif duyguların hakimiyetini sürdürür. 

Turuncuya yer verebileceğiniz birçok dekoratif ürün bulunuyor. Özellikle tam mevsimi olan balkabağı, dekor ürünleriyle de salonunuzdan yatak odanıza kadar tüm odada yer modern bir tasarımla yer alır. Koltuğunuzda ya da yatağınızda kullandığınız kırlentler için turuncu tonlarında farklı tasarımlardan oluşan kırlentler dizmeniz sonbaharın havasına çok uygun olur. 

Beyaz Tonları

Beyaz renkleri de özellikle krem tonuyla birlikte çokça kullanılan renkler arasında yer alır. Beyaz, temizliğin sembolüdür ve huzur ile güven duygusunu herkese hissettirir. Yoğun temponun başlayacağı bu zamanda bu rengi dinlendiğiniz alanlarda sıkça kullanarak stresi ve yorgunluğu geride bırakacak bir köşeye sahip olursunuz. 

Beyaz koltuklarınıza eşlik edecek beyaz mumlar, abajurlar, halı ve perdeler kullandığınızda ruhunuzun ve bedeninizin ferahlayacağınından emin olabilirsiniz. Koyu renkte mobilyalara sahipseniz beyaz koltuk örtüleri, kırlentler evin dekorunda önemli bir görev görür. 

Salonunuzda Sonbahar Esintileri

Zaman içerisindeki değişiklikler kendimizde ve evimizde değişiklik yapma isteğini ortaya çıkarır. Odadaki eşyaların yerini değiştirerek bile yeniliklere adım atarsınız. Eşyaların yerini değiştirmekle birlikte yeni dekor ürünleri ya da mobilyalar da alabilirsiniz. Sonbahar dekorasyon fikirleri; tasarımları, detayları ve renkleriyle size çok geniş bir yelpaze sunar. 

Country ya da tarzların esintileri, bu mevsimin atmosferini salonunuzun ambiyansına çok şık ve modern bir dokunuşla taşıyabilir. Country tarz, kır tarzı olarak da bilinir ve evinizde sade görünüm sağlamanız anlamına gelir. Cozy tarz ise huzuru bulabileceğiniz daha doğal bir ortamdan oluşur. Her iki tarz için de benzer ürünler bulabilir ve dilediğiniz yerde uyum yakalayabilirsiniz. Örneğin, vintage dekor ürünleri ve eşyalar bu üç tarza da şıklık katar. 

İçinizi Isıtan Yatak Odası Dekorları

Eve, işe ve okula dönüş birçok yorgunluğu ve stresi de beraberinde getirir. Gün sonunda rahatlayacağınız ve dinlenmiş bir şekilde güne başlayacağınız yatak odalarınızın dekoru zevkinize ve konforunuza hitap edecek şekilde dizayn edilebilir. Sonbahar dekorasyon renkleri ve ürünleri ebeveyn, genç, çocuk ve bebek odasında dinginliği bulmanızı sağlar. 

Yatak başlığı, nevresim takımı, abajurlar ve diğer aydınlatmalar, kokulu mumlar, dolaplar bir araya gelince bir uyum yakalar. Uygun renkleri ve tasarımları bir araya getirerek keyifle vakit geçirebileceğiniz bir odaya sahip olabilirsiniz. Yatak başlığınızla uyumlu komodinleri kullanabilirsiniz ya da sanıldığından çok daha etkili dekor parçaları olan perde ve halı arasında bir uyum yakalayarak oluşturduğunuz odada keyifli dekor ürünlerine yer verebilirsiniz. 

Yaratıcı Çalışma Odaları 

Yaz tatili bitti, artık işe ve okula dönme zamanı. Çocuk, genç ve yetişkinlerin rahatlıkla kullanabileceği bir çalışma odası her zaman gereklidir ve yeni bir döneme hazırlanırken öncelikle dekoruyla sizi motive etmesi gerekli. Sonbahar dekorasyon fikirleri bu alanda da göz zevkinize ve beğenilerinize hitap eder.

Kitaplar, artık bir bilgi ve hobi aracı olmaktan çıkarak dekorun bir parçası olmaya başlar. Dilerseniz kendi kütüphanenizi oluşturabileceğiniz kitaplık alabilirsiniz. Popüler olan dekor fikrine gelince, kütüphanenizde öylece duran güzel kapaklara sahip kitapları abajur altına yerleştirebilir; sehpa, komodin ya da çalışma masanızda dekor amaçlı yayılmış bir şekilde dizebilirsiniz.

Çiçekler her zaman ruhu tazeler. Yapay çiçeklere masanızda bolca yer verebilirsiniz. Çalışma masanızın altına ayaklarınızı ısıtacak peluş bir kilim koymanız hem odanın havasını değiştirir hem de işlevselliğini gösterir. 

Sonbahar için Dekorasyon Ürünleri 

Evin her yerinde uygulayabileceğiniz birçok sonbahar ev dekorasyon fikirleri ile karşılaşırsınız. Tercih ettiğiniz yerde bu fikirleri uygulayabilirsiniz. Dekor tavsiyelerini geliştirerek daha farklı bir güzelliğe dönüştürmek tamamen sizin elinizde. 

 • Dışarıda gördüğünüz sararan yaprakları andıran kuru çiçekleri evinizin istediğiniz köşesine yerleştirebilirsiniz. Yapay çiçek çeşitleri arasından odanızın tarzına uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz. 
 • Serinleyen havaların sizi üşütmesine izin vermeyin. Koltuklarınıza şık bir hava katacak olan yumuşacık TV battaniyesi ve koltuk örtüsü sayesinde televizyon karşısında konforlu bir şekilde uzanabilirsiniz. 
 • Hem dekor amaçlı kullanabileceğiniz hem de bulunduğu oda içerisinde loş bir ışık ve hoş bir koku elde edebileceğiniz mum çeşitleri de sonbaharın havasını yansıtır. 
 • Oturma takımlarınız üzerine kırlentler koyabilirsiniz. Üstelik her biri farklı renkte ve desende kırlent kılıfları taktığınız takdirde daha dikkat çekici bir hale gelir. 

Mutfağınız için Sonbahar Ürünleri

Mutfağa girip kışlık yiyecekleri hazırlamanın tam sırası. Üstelik birbirinden lezzetli kışlıkları ve tarihleri hazırlayabileceğiniz mutfağı da sonbahar esintilerine karşı sımsıcak bir hale getirmeniz mümkün. 

 • Mutfağınızda pencere bulunuyorsa koyu tonlarda fon perdeler ve içeriye hoş bir aydınlık katacak tüllere bakınız. 
 • Ahşap kaseler hem çok kullanışlı hem de doğanın içindeymiş hissini size sunar. 
 • Balkabağı tasarımlı baharatlıklar, sizi kışa hazırlayacak atmosfere girmenizde yardımcı olur. 
 • Kışlıkları koyabileceğiniz şirin kapaklı kavanozlar alabilir ve yan yana dizebilirsiniz.
 • Daha kalın kumaşlardan oluşan mutfak önlükleri mutfaktaki işlerinizi rahatça halletmeniz için var. 

Banyo ve Tuvaletiniz için Sonbahar Dekor Ürünleri 

Tuvalet banyo için sonbahara uygun temel ve dekor ürünlerini var. Örneğin tuvalet kağıtlarını koyabileceğiniz ya da havlularınızı asabileceğiniz ahşap askılar takabilirsiniz. Daha country ya da cozy tarzda bir banyo elde ederek severek kullanabilir ve misafirlerinizin hayran kalacağı tasarımlar oluşturabilirsiniz. 

 • Ahşap diş fırçalık ve sabunluk 
 • Yumuşacık koyu tonda havlular
 • Sonbahar temalı banyo paspasları
 • Banyo aynasının etrafından sarkıtmak için metrelik LED ya da sarmaşık alabilirsiniz. 

Balkonunuzda Kullanabileceğiniz Sonbahar Ürünleri 

Havaların serinlemesi balkonunuzda geçireceğiniz keyifli akşamlara ya da sevdiklerinizle kahve içerek sohbet edebileceğiniz anlara engel olmaz. Sonbahar dekorasyon ürünleri her mevsime uygun olabilecek şekilde dönüşümlere girer. 

 • Yastığınızı kaptığınız gibi kurulabileceğiniz bir hamak,
 • Sıcacık kahvenizle birlikte sizi ısıtacak battaniye,
 • Akşamlarınızı güneş gibi aydınlatacak mumlar ve fenerler,
 • Kalabalık arkadaş gruplarınızla ve sevdiklerinizle rahatça oturacağınız minderler balkonunuzu sonbahara hazırlayacak etkili dekor fikirleri arasında yer alır.