Evidea’nın sponsorluğunda gerçekleşen Evim İçin Podcast serimizde bu hafta online iç mimarlık hizmeti veren Tasarla Yolla’nın kurucusu Zeynep’i ağırladık. Bu programda, Zeynep, iç mimarlık hizmetlerinin nasıl online bir platformda sunulabileceğini, pandemi dönemindeki artan talepleri ve müşteri beklentilerini bizlerle paylaştı.

Zeynep, ekibiyle genel olarak insanların iç mimarlara ulaşmakta zorlandığını fark etmiş, bu ihtiyaca cevap vermek ve insanlara daha kolay erişilebilir bir iç mimarlık hizmeti sunmak için online iç mimarlık ve dekorasyon hizmetlerini hayata geçirmişlerdir. Bu hizmet, insanların evlerini veya iş yerlerini online olarak dekore etmelerini sağlamakta ve profesyonel iç mimarlık hizmetlerini herkese ulaştırabilmektedir.

Tasarla Yolla’nın sunduğu 4 ana paketin farklı bütçelere ve ihtiyaçlara uygun olduğunu belirtti. Müşteriler, bütçelerine ve beklentilerine uygun olan paketi seçtikten sonra, iç mimarlar tarafından hazırlanan bir çalışma sunuluyor. Online danışmanlık paketleri, hazır ürünlere yönelik pratik çözümler sunarken, anahtar teslim hizmetleri ise müşterilerin bütçelerine ve tarzlarına uygun olarak tasarlanıyor.

İç mimarlık hizmetlerinde en çok talep edilen alanlar ve müşteri profilleri hakkında bilgiler verdi. Salonlar, yatak odaları, çocuk odaları ve antre gibi yaşam alanları, misafirlerin ağırlandığı alanlar ve ofislerdeki yönetici odaları ve bekleme salonları gibi alanlar, müşterilerin öncelik verdiği bölgeler arasında yer alıyor. Tasarla Yolla’nın Kurucusu, uygun fiyatlarla lüks olmadan iç mimarlık deneyimi sunduğunu belirtti. Ayrıca, Türkiye’nin her şehrine ve hatta yurtdışındaki Türklere de hizmet verdiklerini ifade etti.

Dekorasyon konusunda moda ve trendlerin önemine değinen Zeynep, modanın dekorasyonu nasıl şekillendirdiğini ve müşterilerin taleplerindeki değişimlere dikkat çekiyor. Moda renklerinin dekorasyon tercihlerini etkilediğini ve insanların zamanla sıkıldıklarını belirterek, uyumlu ve zamanla değiştirilebilecek dekorasyon önerilerinde bulunmanın önemini vurguladı. Ayrıca, estetik zevklerin zamanla değiştiğini ve geliştiğini, müşterilerin çabuk sıkılabildiğini ifade etti. Bu nedenle, bizler müşterilerin sıkılmadan uzun süre kullanabilecekleri tasarımlar oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

Zeynep’in tasarımlarında ilham aldığı ülkeler ve etkilendiği ünlüler hakkında da bilgi verildi. İspanya’nın sıcak ve hoş tarzıyla dikkatini çektiğini, Meksika’nın renkli ve eğlenceli tasarımlarından etkilendiğini belirtti. Ayrıca, tasarım dünyasında kendine özgü tarzlarıyla tanınan tasarımcıların çalışmalarından da ilham aldığını ifade etti.

Podcast serimizin son derece eğlenceli bir bölüm olan “Sıkıştıran Sorular” kısmında Zeynep’e onu zorlayıcı sorular yönetildi. Bu noktada kendi evinde tasarlayamadığı bir bölüm olduğunu ve düzeni sağlamada zorlandığını itiraf etti. Zaman zaman kendisinin de tasarım hataları yaptığını ve bu hataları düzeltmek için ekstra çaba sarf ettiğini ifade etti.

Podcast’te Evidea sponsorluğunda yapılan keyifli röportajda, Zeynep’in online iç mimarlık ve dekorasyon hizmeti üzerine görüşlerini ve deneyimlerini sizlerle buluşturduk. Zeynep (SOYAD) ‘nın kurduğu Tasarla Yolla, online iç mimarlık hizmetleri, ev kurma sürecindeki kararsızlıkları gidermek, zaman ve para tasarrufu sağlamak isteyenler için ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor.