Yılın tek bir günü herkes için özel bir günü ifade ediyor, yani doğum gününü. Sevdiklerinizi mutlu etmek, onlara değerli olduklarını hissettirmek için de bir fırsat aslında doğum günleri. İster büyük ister küçük doğum günü hediyeleri ile sevdiklerinize onları hatırladığınızı gösterebilirsiniz. Bir doğum günü hediyesi arıyor ancak bulamıyorsanız sizler için hazırladığımız hediye rehberinden ilham alabilirsiniz. Anneye, babaya, arkadaşa, iş arkadaşına, sevgiliye ya da eşe alınabilecek doğum günü hediyesi fikirleri yazımızın devamında sizleri bekliyor!

Sevgiliye Doğum Günü Hediyesi

Kız arkadaşa ya da erkek arkadaşa doğum günü hediyesi mi arıyorsunuz? Sevgiliniz için nasıl bir şey alacağınıza hala karar veremediniz mi? Şunlara ne dersiniz:

El Yapımı Hediyeler: El yapımı hediye ucu bucağı olmayan bir seçenek. Örneğin, sevgilinizin doğum günü kış aylarındaysa ona bir bere ve atkı takımı örebilirsiniz. Kız arkadaşınıza sunabileceğiniz el yapımı hediye alternatifi düşünüyorsanız evde mum yapma kitleri ile ona mum yapabilirsiniz. Vereceğiniz bu hediyelerin yanına ayrıca bir fotoğraf çerçevesinde en mutlu karenizi de ekleyebilirsiniz.

Kendin yap hediye fikirleri için “Nasıl Yapılır?” kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Teknolojik Hediyeler: Sevgilinizin ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz ya da uzun zamandır beğendiği bir teknolojik ürün varsa, doğum günü bu ürünü ona hediye etmek için harika bir fırsat. Bluetooth hoparlör, kişisel bakım elektroniği, saç şekillendirme cihazları aklınızda bulundurabileceğiniz alternatifler olabilir.

Sevgiliye doğum günü hediyesi sunmak, sevgiyi göstermek için sadece bir simge… Hediyenin maliyeti ya da büyüklüğünden ziyade ince düşünülmüş ve özenle seçilmiş olması hem kadın hem de erkeklerin zaaf noktası. Bu yüzden hediye seçme ve alma işini son günlere bırakmamanızı, günler öncesinden hediyenizi hazır etmenizi ve paketine de en az içindeki hediye kadar özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Anneye ve Babaya Doğum Günü Hediyesi

Annenizi yalnızca Anneler Günü gibi özel günlerde değil onun en özel günü doğum gününde de mutlu etmeyi unutmayın. Bunun için anneye doğum günü hediyesi önerilerimizden faydalanabilir ve bir türlü bulamadığınız o hediye fikrini bu rehberde bulabilirsiniz.

Elektrikli Ev Aletleri: Annenize evde yardımcı olacak bir asistan onu oldukça mutlu edecektir. Mutfak şefi, robot süpürge, mikser ve rondo bunlardan yalnızca bazıları. Annenizin ihtiyacı olan bir elektrikli ev aleti ile evdeki işlerini kolaylaştırmaya yardımcı olabilirsiniz.

Mutfak Ürünleri: Anneleri mutlu edecek hediye alternatiflerinden biri de mutfak ürünleri. Hediye olarak çeşitli sunum gereçlerini tercih edebilir böylece annenizin şık sofralar kurmasına katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca yeni bir kahvaltı ya da yemek takımı da annenizi mutlu edecek hediye seçeneklerinden.

Kahvesever Anne ve Babalara: Kahve keyfini zahmetsiz ve leziz hale getiren kahve makinesi modelleri anne ve babalar için harika bir hediye alternatifi. Anne ve babanıza ellerinizle kahve hazırlarken kahve makinelerinin konforundan faydalanmak için en popüler kahve makinesi modellerini inceleyebilirsiniz.

Konfor Sunan Koltuklar: Babalara yakışır dinlenme koltukları, babaya doğum günü hediyesi arayanlar için harika bir seçenek. Gününün büyük kısmını televizyon karşısında geçiren babanızı rahat bir TV koltuğu ile bu doğum gününde oldukça mutlu edebilirsiniz.

Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi

Arkadaşlarınızı mutlu edecek doğum günü hediyesi önerileri de burada! Arkadaşa doğum günü hediyesi ne alınır diye merak ediyorsanız şunlara bir göz atabilirsiniz:

Dekoratif Ürünler: Arkadaşınızın yaşam alanına kendinizden bir dokunuş eklemek isterseniz doğum gününde ona çeşitli dekoratif ürünlerden oluşan hoş bir hediye kutusu hazırlayabilirsiniz. Dekoratif biblo, şamdan, mum, çerçeve gibi ürünlerden oluşan bir hediye kutusu kimi mutlu etmez ki?

Saç Şekillendirme Ürünleri: Yine herkesin ihtiyacı duyduğu, yenisiyle de mutlu olduğu ürünlerin başında kişisel bakım elektroniği ve saç şekillendirme ürünleri yer alıyor. Kuaför ihtiyacını azaltacak saç şekillendirme ürünleri ile yakın arkadaşınızı mutlu edebilirsiniz.

Tekstil Ürünleri: Özellikle yakın arkadaşınızı mutlu edecek bir doğum günü hediyesi arıyorsanız tekstil ürünlerini de değerlendirebilirsiniz. Koltuk şalı, pike takımı, nevresim takımı, battaniye gibi tekstil ürünleri doğum günlerinde verilecek farklı bir hediye arayışı olanlar için ideal.

Eşe Doğum Günü Hediyesi

Aynı yastığa baş koyduğunuz eşinizi mutlu edecek bir hediye mi arıyorsunuz? Hediye arayışına eşinizin ihtiyaçlarını düşünerek başlayabilirsiniz. Onun ihtiyaçlarını en iyi siz bildiğiniz için doğum günü hediyesini seçerken de ihtiyacını karşılamaya yönelik bir adım atabilirsiniz. Bu ihtiyaç yeni bir gömlek de olabilir yeni bir ayakkabı da. Yeni bir kulaklık da olabilir yeni bir çanta da… Eşinizin uzun zamandır yenilemeyi düşündüğü bir eşyasını ya da ihtiyaç duyduğu bir ürünü doğum gününde alarak onu çok mutlu edebilirsiniz. Eşe doğum günü hediyesi olarak ayrıca şu alternatifleri de değerlendirebilirsiniz:

Formuna Dikkat Eden Eşlere: Eşiniz fit görünümünü korumaya ekstra özen gösteriyorsa, beslenme konusunda sağlıklı seçimlerle ilerliyorsa bir smoothie blender onun işlerini kolaylaştırabilir. Ara öğünlerinde ya da kahvaltısında hızlıca bir smoothie hazırlayarak, günün geri kalanına hafif şekilde devam edebilir. En iyi smoothie blender modellerini incelemek için tıklayın!

Evden Çalışan Eşlere: Evden çalışan eşinizin konforunu arttırmak için ofis mobilyalarına göz atabilirsiniz. Çalışma sandalyesi ya da yeni bir çalışma masası eşinizi mutlu edecek doğum günü hediyelerinden biri olabilir. 

Hobilerini Düşünün: Eşinizin tıpkı ihtiyaçları gibi hobilerini de yine en iyi siz bilirsiniz. Eğer bu doğum gününde eşinize farklı bir hediye sunmak isterseniz hobilerine yönelik bir hediye seçebilirsiniz. Bu bir deneyim ya da kurs olabilir. Uzun zamandır almak istediği bir eğitim ya da atölye olabilir. Biraz hafızanızı yoklamak aradığınız doğum günü hediyesini bulmanıza yardımcı olacaktır.

Çocuklara Doğum Günü Hediyesi

Çocuk doğum günü partilerine katılırken ne hediye alacağınız konusunda kararsız kalıyorsanız, çocuklara doğum günü hediyesi ne alınır bilemiyorsanız şu önerilere bir göz atın deriz:

Suluk ve Matara: Çocukların sevdiği çizgi film karakterleri ve kahramanların baskısının bulunduğu suluk ve mataralar, çocukları mutlu edecek doğum günü hediyelerinden biri olabilir. Daha sağlıklı olduğu için özellikle cam ve çelik materyalden üretilen sulukları tercih edebilirsiniz.

Odasına Tatlı Dokunuşlar: Doğum gününde bir çocuğu mutlu etmek için odasına minik dokunuşlarda bulunacak ürünler de tercih edebilirsiniz. Bu; yine onun sevdiği baskıları içeren bir nevresim takımı, oyuncak, dekoratif kırlent olabilir. Ayrıca oyuncaklarını düzene sokacak oyun kutularının içini oyuncakla doldurarak da minikleri oldukça mutlu edebilirsiniz.

Kumbara: Çocukları mutlu edecek ve onlara birikim yapma alışkanlığı kazandıracak kıymetli hediyelerden biri de kumbaralar. Eğer bunun küçük bir hediye olduğunu düşünüyorsanız kumbaranın ilk parasını da siz atabilirsiniz.

Doğum günü kişinin hayatında en önem verdiği özel günüdür. Bu yüzden sevdiğiniz kişilerin doğum günlerini unutmamak adına cep telefonunuza ya da ajandanıza notlar alabilir, o günler için hatırlatıcı kurabilirsiniz. Bu sayede yoğun yaşam temposunda sevdiklerinizin özel günlerini atlamaz ve onlara kendilerini değerli hissettirebilirsiniz. Doğum günlerinde verilen hediyelerin hepsi kişiye unutulmadığını ve değerli olduğunu hissettirmenin bir simgesidir. Bunu ayrıca sevdiğiniz kişiyi arayarak, imkanınız varsa onunla görüşerek de yapabilirsiniz elbette.