Baharın Gelişiyle Evde Dekorasyon Yenileme İpuçları

Baharın gelişi ile beraber içinizde kelebekler uçuşabilir. Dışarıda cıvıldayan kuşları duymak ve rengarenk çiçekleri görmek mutlu olmanıza olanak sunar. Özellikle dış alanlarda yürüyüş yaparak enerjinizi artırabilirsiniz. Bu mutluluğu sadece dışarıda değil ev ortamında da yakalayabilirsiniz. 

Evinizdeki koyu renkli eşyaları değiştirebilir ve daha canlı renk tonlarını kullanabilirsiniz. Açık renk tonları, evin daha ferah görünmesine olanak sunar. Bu bakımdan canlı renk tonları ile evin havasını oldukça farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz. Fakat renkleri kullanırken dikkatli olmak gerekir. 

Tüm evi canlı renk tonları ile donatmak yerine uyumlu renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Böylece bahar ruhunu hissedebilirsiniz. Aksi takdirde koyu ev dekorasyonunda olduğu gibi bunalmanız mümkündür. Dilerseniz ilk etapta beyaz ile kombinlemeler yapabilirsiniz. Beyaz renk ile birlikte sarı, mavi, turuncu, yeşil, pembe gibi renk tonlarını kullanabilirsiniz. 

Bununla beraber değişime nereden başlamak istediğinize karar vermeniz gerekir. Özellikle küçük değişiklikler yapmak isterseniz nevresim takımı değişimine gidebilirsiniz. Nevresim takımını değiştirmeniz halinde odanın tüm enerjisi değişir. Bu bakımdan kendinizi daha iyi hissetmeniz mümkündür. Canlı renk tonlarını tercih etmeniz durumunda odanın daha ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. 

Dilerseniz odanın bazı noktalarına ayna asabilir ve olduğundan geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu gibi küçük detaylar ile geniş ve ferah bir ev dekorasyonu elde edebilirsiniz. Bununla beraber ev bitkileri satın alabilirsiniz. Bahar ayının gözde renkleri arasında yeşil yer alır. 

Yeşilin her tonunu barındıran ev bitkileri ise oldukça iyi dekoratif parçalardır. Hem ortamın daha ferah bir hal almasını sağlar hem de iç açıcı bir görüntü oluşmasına imkan sunar. Büyük yeşil yapraklı bir ev bitkisi tercih edebilir ve evin her odasına yerleştirebilirsiniz. Dilerseniz bir oda içerisinde bitki köşesi oluşturabilir ve hepsini orada tutabilirsiniz. Bu şekilde de oldukça hoş bir görüntü meydana gelir. 

Bahar dekorasyonu için canlı bitki ve çiçekler ideal olabilir. Aynı zamanda hasır detaylı ürünlerin de oldukça popüler hale geldiğini söylemek mümkündür. Hasır lamba ve lambaderler tam bir yazlık yer ruhu taşır. Tatil beldelerinde gidilen mekanların dekorasyonunda kullanılan bu ürünleri evinizde kullanmak üzere satın alabilir ve bahar ruhunu evinize taşıyabilirsiniz. 

Bahar Ruhuna Uygun Ev Yenileme Önerileri 

Ev ortamında değişiklik yapmak pek çok bireyin mutlu hissetmesine olanak sunar. Her gün vakit geçirdiğiniz alanda yenileme yaparak duygu durumunuzu olumlu yönde değiştirebilirsiniz. Büyük ve küçük ev yenileme yöntemlerine başvurabilirsiniz. Bahar temizliği ile beraber tüm evi baştan ayağa değiştirebilirsiniz. 

Dilerseniz öncelikle duvar boyalarını değiştirmek ile başlayabilirsiniz. Özellikle duvarlar koyu bir renk tonuna sahipse açık bir renk tonu ile değiştirebilirsiniz. Beyaz, krem, fil dişi, açık gri, bej ve benzeri renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Açık renkli duvarlar sayesinde eviniz daha ferah ve geniş bir görünüme sahip olur. 

Perde seçiminde de yine açık renk tonlu ürünleri tercih edebilirsiniz. Bej, krem ve beyaz gibi renk tonları son derece uygunluk gösterir. Tüm odayı açık renk tonlu yapıp perdelerde canlı bir renk tonu tercih edebilirsiniz. Turuncu, mavi, pembe ve sarı gibi renk tonlarını tercih edebilir ve ortama canlılık gelmesini sağlayabilirsiniz. 

Dilerseniz bu hakkınızı halı seçiminde kullanabilirsiniz. Evdeki mobilyaları benzer renk tonu seçmeniz halinde bazı parçaları öne çıkarmanız gerekir. Bu noktada halıyı canlı bir renk tonu olacak şekilde seçmek son derece etkili olabilir. Özellikle odada bulunan renklere uygun olacak desenli bir ürün satın alabilirsiniz. 

Halı üzerinde yer alan renklerde dekoratif parçalar satın alarak da bu etkiyi elde edebilirsiniz. Turuncu, mavi ve pembe gibi canlı renk tonlarını seçebilir ve tüm dikkatleri halı üzerinde toplayabilirsiniz. Aynı renk tonlarında yapay ya da canlı çiçek satın alabilir ve orta sehpa üzerine yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde enerji verici değişiklikler yapabilir ve mutluluğu yakalayabilirsiniz. Böylece dışarıda ne yaşarsanız yaşayın eve girdiğiniz anda tüm sıkıntıları unutabilirsiniz. 

Mart Ayında Evinizi Bahara Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Mart ayında evinizi bahara hazırlarken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. Bahar dekorasyonunda en önemli olan noktalardan bir tanesi sadeliktir. Minimalist tasarım mantığı ile ilerleyebilir ve fazla eşyalardan kurtulmakla başlayabilirsiniz. Bahar temizliği ile birlikte dolap içlerini temizleyebilir ve ihtiyaç duymadığınız tüm eşyaları ayırabilirsiniz. Böylece evinizin daha ferah bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. 

Bununla beraber ortalıkta duran ve kullanmadığınız eşyaları kaldırmayı da deneyebilirsiniz. Özellikle evinizde depolama alanı varsa ortalıkta duran tüm eşyaları kutular içerisine yerleştirerek depoya kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda dekoratif parçaları da az sayıda tutmaya özen gösterebilirsiniz. 

Dekoratif parçalar her ne kadar güzel görünse de fazla olması halinde dağınık bir görünüme yol açar. Bu bakımdan dekoratif parçalar arasından seçim yapabilir ve kullanmak istemediğiniz ürünleri depoya kaldırabilirsiniz. Evinizi bahar ayları için hazır hale getirirken estetik ve zarafet çizgisi doğrultusunda ilerlemeye özen gösterebilirsiniz. 

Bahar, tam olarak zarif ve estetik bir ruhu yansıtır. Ev ortamında da aynı esintiyi yaratması adına zarif parçaları tercih edebilirsiniz. Bu noktada renk seçimi son derece önemlidir. Kirli beyaz, ahşap ve gri gibi renk tonları ile tüm evi dekore edebilirsiniz. Özellikle yeni evlenecekseniz tüm eşyaları sade ve şık seçebilirsiniz. 

İskandinav tarzı mobilyalar tercih edebilir ve tüm evi az eşya ile dekore edebilirsiniz. Fakat ev düzenini sağlamadığınız takdirde tüm bunların pek bir önemi olmayabilir. Ev dekorasyonu ne kadar güzel olsa da düzen söz konusu olmadığında hoş bir görüntü ortaya çıkmaz. Bu nedenle düzenli şekilde temizliği gerçekleştirmeniz gerekir. Baharın gelişi ile beraber evinizi bolca havalandırabilir ve dışarıdaki havaya içinize çekebilirsiniz. 

Ev Ortamında Yapılan ve Enerji Veren Değişiklikler 

Evinizde yaptığınız küçük bir değişiklik, ruh halinizi oldukça fazla etkiler. Özellikle kendi yaptığınız dekoratif parçalar ile mekan yenileme yapmanız durumunda daha da kıymetli bir hal alır. Bunun için kendi yaptığınız dekoratif parçaları kullanabilirsiniz. 

Dekoratif ürünleri yaparken keyif almanız mümkündür. Bu bakımdan günü daha verimli geçirmek ve evinize dekoratif bir aksesuar yapmak için DIY projeleri iyi bir fikir olabilir. Pek çok farklı proje arasından el becerilerinize bağlı olarak seçiminizi şekillendirebilirsiniz. Minimalist parçalar elde etmek için daha özgün fikirlere yönelmeniz gerekir. Özellikle sahilde gezerken bulduğunuz taşlardan dekoratif bir ürün elde edebilirsiniz. 

Hem manevi hem de estetik değeri olan bir ürün yapabilirsiniz. Bunun için ince bir halat görünümlü ip satın alabilir ve taşları tek tek bağlayabilirsiniz. Dilerseniz taşları istediğiniz renklere boyayabilirsiniz. Evin dilediğiniz her yerine asabilir ve etkileyici bir görüntü oluşmasını sağlayabilirsiniz. 

Bununla beraber seramikten saksı, vazo ve biblo gibi ürünler yapabilirsiniz. Ev ortamına uygunluk gösteren killerden satın alabilir ve ilk şeklini verebilirsiniz. Sonrasında fırınlayabilir ve üzerine dilediğiniz çizimleri yapabilirsiniz. Son derece özgün bir tasarım olacağını söylemek mümkündür. 

Dilerseniz duvara asmak üzere tabak da yapabilirsiniz. Benzer desenlerde birkaç adet tabak yapabilir ve evin hol kısmında bulunan duvara asabilirsiniz. Yanına pampas gibi nötr renk tonlarında bir bitki ekleyebilir ve ortamın havasını değiştirebilirsiniz.